STRONA GŁÓWNA   DZIWNÓW    MAPY   ZDJĘCIA   POKOJE   CENNIK     Dodaj do Ulubionych 

DZIWNÓW - IMPREZY W DZIWNOWIE 2014

1-3 sierpnia 2014 - XX Festiwal Słowian i Wikingów
Jedna z największych, wczesnośredniowiecznych imprez w Europie, w której uczestniczy ok. 1500 osób z 26 krajów świata. Prezentowane są warsztaty dawnych rzemiosł, odbywają się występy zespołów muzyki i tańca dawnego, regaty i rejsy rekonstrukcji dawnych łodzi, inscenizacje wydarzeń historycznych i obrzędów oraz wielkie bitwy na 400 wojów

Mistrzostwa Świata Laser Radial 2014 DZIWNÓW
Dziwnów w 2014 roku zorganizuje Mistrzostwa Świata w olimpijskich klasach Laser Radial Mężczyzn, Laser Radial Juniorów Kobiet i Mężczyzn. Starania Dziwnowa o organizację imprezy trzymane były w ścisłej tajemnicy do samego końca.

Jednym z naszych głównych atutów były unikalne warunki geograficzne. Otoczony wodą Dziwnów oraz spokojne wody Zatoki Pomorskiej stwarzają idealne warunki do organizacji, nawet największych imprez żeglarskich. Otwarcie się na żeglarzy oraz nowoczesna infrastruktura to kolejne zalety Dziwnowa docenione przez organizatorów. Mistrzostwa Świata w Dziwnowie, w których spodziewanych jest ponad 350 zawodników, odbędą się w dniach 19.07-03.08 2014 roku. Codziennie rozgrywane będą 2-3 wyścigi, które będzie można podziwiać z plaży. To największa impreza żeglarska w Polsce w tym roku.

Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak przyznaje, że będzie to spore wyzwanie, ale też szansa na zaistnienie Dziwnowa na mapie europejskiego i światowego żeglarstwa.

TERMIN

NAZWA IMPREZY
Harmonogram imprez w Dziwnowie na rok 2014 nie został jeszcze oficjalnie opublikowany.
Szczegółowe informacje w MOKiS lub Dziale Promocji  UM (tel. 3813562).

Terminy imprez mogą ulec zmianie.

 

IMPREZY W POPRZEDNICH LATACH

 

DZIWNÓW POKOJE NOCLEGI KWATERY WCZASY